Ознака: поскапи горива

Економија Македонија

Од ноќеска возиме со поскапи горива, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика вчера на пладне ги соопшти новите цени на горивата, кои веќе важат од полноќ. Во однос на цените утврдени со Одлуката од 29.07.2019 година и со […]