Ознака: посна трпеза

Кулинарство

Совршени за на посна трпеза – вкусни салати со компири

За овие рецепти не ви се потребни мерки. Потребни ви се само состојките, а количината сами одредете ја во зависност за колкумина ја подготвувате. Класична компир салата Оваа салата е […]

Кулинарство

Нека се најде на вашата посна трпеза за славите: ПОСНА РУСКА САЛАТА

Се надеваме дека оваа руска салата ќе се најде на вашата трпеза за празниците/Сите се обидуваат да воведат нешто ново во посната трпеза за славите. Руската салата не е ништо […]