Ознака: постелнина

Здравје

Купете постелнина во оваа боја, еве зошто е важно да го направите тоа

Оваа боја во спалната соба создава спокојно и мирно опкружување. Недостатокот на сон може да има негативен ефект врз сите аспекти во вашиот живот. Луѓето кои патат од несоница често […]

Живот

Колку често треба да се менува постелнината во текот на пандемијата на коронавирусот?

Претходните истражувања покажуваат дека поголемиот дел од луѓето спијат предолго на иста постелнина. Но тоа сега, во време на пандемија на коронавирус, би можело да биде поопасно од претходно. Ескпертите […]

Занимливости

Изберете ја омилената постелнина и откријте каква домаќинка сте!

Од фотографиите во продолжение, изберете ја омилената постелнина, а потоа прочитајте што открива вашиот избор за вашето „домаќинство“.1. Изборот на постелнината број еден покажува дека сте многу педантна личност. За […]

Живот

Две причии поради кои ќе почнете секој ден да ја чистите спалната соба и да ја перете постелината

Не сакаме да ве плашиме, но кога се работи  за одржување на хигиената  на вашиот животен простор   ви препорачување  често да ја менувате и перете постелината…Да, општо познато  е дека […]