Ознака: потерница

Вести

Мијалков пред судот тврдеше дека бегањето не е во негов стил, МВР се уште трага по него!

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков од вчера не е достапен за органите на прогонот. По него веќе е распишана национална потерница, а од МВР информират дека ќе бараат распишување […]

Вести

Распишана потерница по Мијалков

Полицијата трага по поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, кому му бил одреден куќен притвор, неофицијално дознава 24Инфо. Според сознанија на медиумот, Мијалков е недостапен за полицијата, па по него […]

Вести

Панчевски се пријави сам денеска во затворот во Шутка

Панчевски се пријави сам денеска во затворот во Шутка По Панчевски беше распишана национална потерница, откако по решение за притвор од велешкиот Основен суд, не беше пронајден од страна на […]

Вести

Се проверува дали Панчевски ја напуштил државата, распишана е потерница за него

Се проверува дали Панчевски ја напуштил државата, распишана е потерница за него Потерница е распишана за екс претседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски. Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев ова […]

Вести

Распишана потерница за убиецот на Мартин Нешковски

Игор Спасов не е пронајден во родниот Штип. Изминатиот викенд, тамошната полиција го барала на различни локации каде според сознанијата на МВР можел да престојува, но неуспешно завршила дводневната потрага. […]

Сцена

СУДОТ СО ПОТЕРНИЦА ГО БАРА МИЛАН КАЛИНИЌ

Прекршочниот суд во Белград распишал две потерници по водителот Милан Калиниќ затоа што не се јавувал на рочиштата за изречување на пресудите и казните. Калиниќ продолжил да се однесува непримерно […]

Избор на уредникот Фото

Потерница за новинарот Ацо Кабранов: Судот го бара преку Службен весник (фото)

Основниот суд Скопје 2, преку Службен весник го бара главниот и одговорен уредник на 1ТВ, Ацо Кабранов. Во судскиот оглас објавен во вчерашниот Службен весник, стои дека Скопски пазар АД […]

Македонија

Избега Никола Војминовски, еден од напаѓачите на Села

Никола Војминовски, осуден на 13 ипол години затвор за нападот на пратеникот Зијадин Села по рутинската контрола на полицијата не бил пронајден дома. Тој беше осуден првостепено, но до правосилност на пресудата […]