Ознака: поткуп

Црна хроника

Со 100 евра поткупувал за да положи на возачки испит

Со 100 евра поткупувал за да положи на возачки испит МВР Кочани поднесе кривична пријава против 43-годишниот И.Д. од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „давање […]

Вести Кошарка

Силјан Мицевски: на сила платив 70.000 евра за да го спасам МЗТ

Силјан Мицевски: на сила платив 70.000 евра за да го спасам МЗТ Денеска Силјан Мицевски сведочеше во судот во случајот Талир, кој што се води против партијата ВМРО-ДПМНЕ за незаконско […]

Вести

Силјан Мицевски: му давав на рака пари на Груевски

Силјан Мицевски: му давав на рака пари на Груевски Обвинителството побара пред судот да сведочи битолскиот бизнисмен Сиљан Мицевски, за случајот „Талир“, кој се однесува на незаконско финансирање на партијата ВМРО-ДПМНЕ. […]

Црна хроника

Уапcен полицаец – ФАТЕН СО МИTО НА ЛИЦЕ МЕСТО – ДЕТАЛИ

По примена пријава од страна на граѓанин, а во координација со надлежен обвинител за гонење на организиран криминал, Единицата за корупција во Министерството за внатрешни работи по претходни добиени сознанија […]

Македонија

Полицијата приведе цариници за примање поткуп

Вчера рано утрото во 3 часот на граничниот премин Табановце полицијата привела двајца цариници под сомнение за примање поткуп. СВР Куманово, Одделение за Криминалистичка полиција, Отсек за Економски криминалитет во […]

Вести Македонија

Полициска акција пред ТЦ “Зебра“

Голема полициска акција во моментов се случува пред трговскиот центар “Зебра“ во скопски Капиштец. Очевидци за Press24 велат дека пред малку, полициски службеници уапсиле едно лице во кафулето во трговскиот, откако […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ – Првата демократска фракција со обвинувања за селективна правда

ВМРО-ДПМНЕ – Првата демократска фракција денеска на прес-конференција праша зошто СЈО не постапува исто и со поранешниот градоначалник на Струмица, а сегашен премиер на РМ, Зоран Заев онака како што […]