Ознака: потоп

Балкан

Потоп во Далмација: Водата носеше се пред себе, а најлошото допрва доаѓа (ВИДЕО)

Силно невреме синоќа и во текот на ноќта ја погоди Далмација, а во некои подрачја падна екстремно количество на дожд. Врнежите, инаку биле изразено нерамномерно распоредени. Додека на поширокото сплитско […]

Коментари

Ова ли е Карпош? Некој е во сериозна заблуда

Порталите за ширење на дезинформации блиски до Мицковски денеска се обидуваат да создадат слика дека за неговиот кандидат, поранешната министерка на Црвенковски Бранко, застанале градови, општини и слично. Се разбира […]

Коментари

Крахираше ли Мицковски вечерва пред Владата? Протестот со минимална посетеност

Не сакаме да навлегуваме во бројки иако до нас допреа информаци за меѓу 700 и 800 присутни вечерва на митингот на Мицковски на кој што се самопрогласи за Ганди. Иако […]

Избор на уредникот

Геровски: човекот навистина е политички неписмен и дека треба што поскоро да ја напушти лидерската позиција

Геровски: човекот навистина е политички неписмен и дека треба што поскоро да ја напушти лидерската позиција Дами и господа миленикот на левичарските сајтови и средства за масовно информирање Мицковски веќе […]

Коментари

Тоне бродот на Мицковски

Серија на неверојатни настани за некогаш најголемата и најмоќна партија во Македонија. Оставки се редат во бесконечен низ. Тоне забрзано бродот на Мицковски кој се покажа како одличен тип на […]

Балкан

Потоп на Балканот!

По повеќедневните високи температури, во западните делови на Балканскиот Полуостров вчера пристигна освежување, проследено со пад на температурата, при што Сараево беше погодено од пороен дожд, врнежи имаше и во […]

Балкан

Американските метеоролози ПРЕДУПРЕДУВААТ: Напролет на Балканот му се заканува ПОТОП!

Американската метеоролошка служба Акуведер ја објави сезонската прогноза за Европа за пролетта која е пред нас.Според оваа прогноза, ладното време ќе се задржи следните неколку недели на подрачјето на северна […]

Балкан

Потоп за 30 минути: Страшно невреме ја погоди и Србија

Невреме проследено со пороен дожд, град и грмежи синоќа ја погоди западна Србија, предизвикувајќи штети на патната инфраструктура и на земјоделските насадиНекаде од 20 часот невремето беснеело во Чачак, Горњи Милановац, […]