Ознака: потрага

Вести

Весна од Прилеп е исчезната од средата, семејството бара помош во потрагата

Во Прилеп од средата е изгубено женско лице, 50-годишната Весна Николоска, од Прилеп. Од сознанијата од семејството, можно е жената да бара помош и во Кавадарци. Жената го напуштила својот […]

Вести

Специјалците на МВР ја прекинаа потрагата по удавеното момче

Специјалната единица „Тигар“ која денес пристигна во Претор со цел да го пронајде удавеното момче, ја прекина потрагата. Имено боците на нуркачите останале без кислород, па поради тоа е прекината […]

Балкан

На Брезовица, по четиричасовна потрага спасен германски турист

Како што јави дописникот на МИА од Приштина вчера во околината на месноста и скијачкиот центар Брезовица на косовската страна од Шар Планина се загубил германски турист. Тој излегол да скија, […]

Вести

Дали е Груевски во седиштето на партијата?

Според активностите на полицијата ова е една од можните варијанти. Односно постои сомневање дека Груевски е некаде во „Белата палата“. Како што е добро познато тој имаше свој посебен подземен […]

Сцена

Исчезнал Наум Петревски во водите близу Сиднеј

Големата љубов кон риболовот на фолк легендата Наум Петрески по се изгледа го однесе во преголем ризик. Естрадаплус објавува дека и покрај силното невреме и големите бранови крај австралискиот океан […]

Вести

Завршена најдолгата потрага по бегалец во историјата на македонската полицијa

Со екстрадиција на македонскиот државјанин Д.М од Италија во Македонија, на крајот од минатиот месец, ФАСТ тимот (FAST Fugitive Active Search Team) при Секторот за меѓународна полициска соработка на МВР […]

Занимливости

Стивен Хокинг предупреди: „Прекинете ја потрагата по вонземјани додека не биде предоцна“

Според познатиот физичар Стивен Хокинг, ќовештвото треба да престане да бара вонземјани и да се обидува да воспостави врска со нив, бидејќи контактот со високо развиени цивилизации може да ја […]