Ознака: потрага

Црна хроника

Скопјанец се удави во Велешко Езеро – интензивно се трага по неговото тело

Денеска околу 00:10 часот во СВР-Велес, И.Р. (26) од Скопје, го пријавил неговиот вујко Г.Д. (43) од село Петровец – скопско за исчезнат.Имено Г.Д. кој бил заедно со уште тројца […]

Црна хроника

ТРАГИЧЕН ЕПИЛОГ: Детали за исчезнатиот син кој беше пронајден мртов на падините на Бистра

Само 50 метри го делеле исчезнатиот син Сашо Мицевски, за кој најблиските и полицијата се кренаа на нозе, од вистинската патека на која ќе го најдел спасот.Имено, 50-годишниот маж беше пронајден […]

Живот

СЕ БАКНУВАЛА СО СТРАНЕЦ ВО ДИСКОТЕКА. По неколку дена следело изненадување!

Не ни сонувала дека токму ова ќе и` се случи кога одлучила да тргне во потрага по непознатиот маж.Пипа Мекини е Британка која ги запали социјалните мрежи обидувајќи се да […]

Вести

Спасувачите ги пронајдоа изгубените деца во Велс!

Спасувачите ги пронајдоа сите 26 деца кои се изгубиле во Националниот парк Брекон Бикон во Велс, јави Би-Би-Си.Пронајдени се сите четири групи ученици, со кои беше загубена врската во планински […]

Вести

ГОЛЕМА ПОТРАГА: Исчезнаа 20 деца во планина!

Најмалку 20 деца се изгубени во планините Брекон Бикон во јужен Велс, јавува Би-Би-Си.Полицијата и службите за спасување се на терен и трагаат по децата, пренесоа локалните медиуми. Според информациите […]

Балкан

Ужасен крај на потрагата по Никола, момчето кое го бараа сите!

После 9 дена потрага пронајдено е    безживотното  тело на Никола Стојчиќ (16) од Нови Сад, чие исчезнување беше пријавено минатиот четврток,  а родителите вчера го идентификувале телото.Неговото безживотно тело било […]

Балкан

Беа пријавени како исчезнати, но полицијата ГИ ПРОНАЈДЕ: Еве што им се случило на двете сестри!

Сестрите Анџела и Нивес Брандмајер по кои трагаше цел Тиват, конечно се дома и тоа живи и здрави.Тие денеска се вратиле во 13 часот по повеќе од 15 часовна потрага. […]