Ознака: потресни сведоштва

Македонија

Потресни сведоштва на денешното судење за трагичната сообраќајка кај Ласкарци

 “Многу лоша слика, што никогаш не сум видел. Имаше многу мртви и заглавени под автобусот што не можеме да ги извадиме“, изјави еден од очевидците, жител на селото Ласкарци кој […]