Ознака: Похувани печурки

Кулинарство

Похувани печурки

Потребни состојки: 1 пакување шампињони 2 јајца Брашно, презла, сусам Сос: 50 г павлака 50 г мајонез Кисели краставички Малку рен Начин на подготовка: Исчистете ги печурките и исечете ги […]