Ознака: почеток

Вести Македонија

Со какви временски услови ќе го започнеме октомври?

Во својата најнова временска прогноза УХМР предвидува сончево и топло време во земјава, кое ќе се задржи се до крајот на следната недела. Во наредните денови ќе има пораст на дневната […]

Љубов и секс

Никогаш не е доцна да почнете одново- секој крај носи поубав почеток

Никогаш не е предоцна да почнете од почеток. Да стиснете пауза. Да вдишете и издишете. Потоа, да почнете одново. Не морате да се губите себеси во хаосот, да ги прифаќате […]

Вести Македонија

Денес почнува новата академска 2018/2019 година

Првиот академски час од 2018/2019 година за студентите кои се запишаа на Универзитертот „Св. Кирил и Методиј” симболично беше означен на Филозофскиот факултет. Новата генерација студенти ја поздрави ректорот на […]

Сцена

Ова е нов почеток: Марија Шерифовиќ објавила фотографија со бебе, интернетот гори!

Марија Шерифовиќ на својот Инстаграм профил објавила фотографија која ги разнежнила сите.Пејачката Марија Шерифовиќ е вистински мајстор и знае како да ги изненади своите фанови, а тоа се случило кога […]

Вести

Се е подготвено за почетокот на новата учебна година

Во основните и средни училишта во земјава се врши дистрибуција на учебниците, за кои беше пријавено дека се оштетени. Завршена е и реконструкцијата на 60 училишта во земјава, за почетокот […]