Ознака: починаа

Свет

Починаа уште двајца, бројот на загинати во масакрот во Ел Пасо се зголеми на 22

Бројот на загинати во масакрот во американскиот град Ел Пасо, Тексас, од вчера се искачи на 22, откако две повредени лица им подлегнаа на повредите. Д-р Стивен Флаерти од Медицинскиот […]

Свет

Трагедија: Починаа едногодишни близначиња, таткото 8 часа ги оставил во автомобил

Њујоршката полиција потврди дека во автомобил “Хонда“ паркиран во Бронкс биле најдени две бебиња, машко и женско, без свест . Подоцна било констатирано дека се починати Мариза и Феникс Родригез. […]