Ознака: починати

Вести

Коронавирусот однесе 2 млади жртви на возраст од 23 и 29 години

Во последните 24 часа во земјава се регистрирани девет починати од ковид-19 во земјава. Меѓу нив се и двајца пациенти од Скопје и Струмица на возраст од 23 и 29 години. Другите починати се од Крива Паланка (52), двајца […]

Свет

Има ли нешто друго што треба да се случи во 2020 година? Четири дена – три светски хаоси, сите се прашуваат што е следно?

Она што моравме да го видиме во последните неколку дена е само продолжение на сè негативно што ни се случи на почетокот на новата деценија. Новата деценија започна на 1 […]

Вести

Бројот на починати од Ковид-19 достигна 500, вирусот најризичен за постарите лица

Тројца пациенти починаа вчера од вирусот Ковид-19, со што вкупниот број на починати од оваа болест достигна 500. Ковид-19 е најризичен за постарите лица, односно предизвикува поголема смртност кај лица […]

Вести

Од коронавирус во Македонија починаа 113 лица, заразени вкупно 1941

Министерството за здравство информира дека вчера Институтот за јавно здравје регистрира 24 оздравени пациенти во: Скопје-4, Куманово-3, Прилеп-5, Тетово-6, Велес-4 и Битола-2. Во ГОБ „8 септември“ почина пациент од Скопје […]

Вести

Расте бројот за заразени и починати од коронавирус, Македонија пред 58-часовен карантин

Полицискиот час за претстојниот викенд кој е продолжен со два празника, според предлогот на Комисијата за заразни болести треба да почне в сабота во 19 часот и да заврши во […]

Вести

Починаа уште две лица заразени со корона- еве која е нивната возраст

Нови 19 случаи на лица позитивни на коронавирус и 126 оздравени се регистрирани во земјава во изминатите 24 часа. Во истиот период починале две лица заболени од Ковид 19, информираат […]

Балкан

Во Словенија нема нови случаи на починати од коронавирусот

По подолго време во Словенија не се регистрирани нови случаи на лица починати како последица на коронавирусот, јави дописникот на МИА до Љубљана. Во изминатото деноноќие здравствените власти регистрираа само […]