Ознака: починати

Вести

Бројот на починати од Ковид порасна над 1.900, активни се 22.538 случаи

Откако во последниот извештај на Министерството за здравство се регистрирани нови 984 случаи со Ковид-19, бројот на активни случаи на Ковид-19 во Македонија се искачи на 22.538. Од нив во […]

Вести

Коронавирусот однесе 2 млади жртви на возраст од 23 и 29 години

Во последните 24 часа во земјава се регистрирани девет починати од ковид-19 во земјава. Меѓу нив се и двајца пациенти од Скопје и Струмица на возраст од 23 и 29 години. Другите починати се од Крива Паланка (52), двајца […]

Свет

Има ли нешто друго што треба да се случи во 2020 година? Четири дена – три светски хаоси, сите се прашуваат што е следно?

Она што моравме да го видиме во последните неколку дена е само продолжение на сè негативно што ни се случи на почетокот на новата деценија. Новата деценија започна на 1 […]

Вести

Бројот на починати од Ковид-19 достигна 500, вирусот најризичен за постарите лица

Тројца пациенти починаа вчера од вирусот Ковид-19, со што вкупниот број на починати од оваа болест достигна 500. Ковид-19 е најризичен за постарите лица, односно предизвикува поголема смртност кај лица […]

Вести

Од коронавирус во Македонија починаа 113 лица, заразени вкупно 1941

Министерството за здравство информира дека вчера Институтот за јавно здравје регистрира 24 оздравени пациенти во: Скопје-4, Куманово-3, Прилеп-5, Тетово-6, Велес-4 и Битола-2. Во ГОБ „8 септември“ почина пациент од Скопје […]