Ознака: почина денес

Црна хроника

Регионот во шок: Почина млад актер на 27-годишна возраст

Денес на само 27-годишна возраст почина хрватскиот актер Роберт Будак, чиј матичен дом беше хрватскиот театар. Минатата година прерано починатиот актер бил и награден за своите актерски способности. Зад себе во огромен […]

Македонија Црна хроника

Почина Бранко Давидовски, доајен на спортското новинарство

Денес во Скопје на 88 годишна возраст  почина доајенот на македонското спортско новинарство, Бранко Давидовски. Меѓу спортските работници Давидовски беше познат по прекарот „Мајка“. Со спорт почна да се занимава […]