Ознака: почина на ГАК

Македонија

27-годишна родилка почина на ГАК, бебето на интензивна нега (ВИДЕО)

Родилка од Македонска Каменица вчера рано утрото починала на Клиниката за гинекологија. Масивна тромб емболија поради што дошло до попуштање на срцето но и белите дробови најверојатно е причината за […]