Ознака: почина

Црна хроника

ИН МЕМОРИАМ: Почина македонскиот режисер Богдан Поп Ѓорчев

ИН МЕМОРИАМ: Почина македонскиот режисер Богдан Поп Ѓорчев Најпознат ТВ проект на нашиов режисер беше ТВ серијата „Трст виа Скопје“. Тој беше и сценарист и режисер на оваа телевизиска серија […]

Вести

27 годишната родилка заразена со КОРОНА ВИРУСОТ од Куманово – почина!

27 годишната родилка заразена со КОРОНА ВИРУСОТ од Куманово – почина! Попладнето на Клиниката за инфективни болести почина 27 годишната родилката од Куманово. Таа минатата недела предвреме беше породена со машко […]

Вести

Почина Јапонецот, кој намерно го ширеше новиот коронавирус

Јапонецот од градот Гамагори, кој намерно го ширеше Ковид-19 почина во болница, каде што беше хоспитализиран ПОЧИНА. Него на почетокот од месецов му беше дијагниостицарно дека е инфициран со новиот […]

Црна хроника

Актерката Ленак (41) си го одзела животот

Актерката и режисерка Милиана Ленак (Додевска) завчера претпладне си го одзела животот, скокајќи од зграда. Информацијата ја потврдиле и од МВР. Оттаму каќале дека трагичниот настан се случил на 20.12 […]

Вести

Почина пејачката на шведската поп група Роксет

Пејачката на популарното шведско поп дуо Роксет, Мари Фредриксон почина на 61-годишна возраст после 17-годишната битка со ракот. Шведската поп ѕвезда, чии најпознати хитови беа „It Must Have Been Love“ […]

Црна хроника

Почина професорот и неврохирург Илија Панговски

По кратко боледување почина проф.др. Илија Панговски. Комеморацијата по повод животот и делото на проф. Панговски ќе се одржи во среда во 11 часот во просториите на Деканатот на Медицинскиот […]

Црна хроника

Македонец почина во Малта се собираат пари за транспорт на телото

Македонската заедница во Малта и на социјалните мрежи во Македонија се организираат групи за помош на македонско семејство чиј близок почина во Малта. Завчера Зоран Велјановски (64) од Тетово починал во […]

Црна хроника

Учесник во кружна трка во Кичево почина од срцев удар

Александар Кочевски, автомобилистот почина за време на кружна трка во Кичево, добил срцев удар додека бил во авотомобилот. “Во последниот круг за нашиот драг колега Александар Кочевски (роден 1961), а […]