Ознака: почитување

Занимливости

Сопствениците на скапи автомобили помалку се грижат за пешаците

Сопствениците на скапи автомобили помалку се грижат за пешаците Резултатите од една студија во САД покажуваат дека сопствениците на поскапи и луксузни автомобили посветуваат помалку внимание на пешаците, особено кога […]

Љубов и секс

Жените „паѓаат“ на нив: Три принципи кои мажите мора да ги почитуваат

Мажите кои ги прават овие грешки многу лесно можат да ја препуштат својата партнерка во туѓ кревет. Многу тврдат дека мажите ги сакаат жените само во креветот и во кујната, […]

Живот

Застарени традиции од кои сме премногу тврдоглави да се ослободиме

Жените треба да го променат презимето по венчавка, мора да ја посетите тетка ви кога ѝ е роденден… Овие нешта ни изгледаат сосема природно, но понекогаш ни е навистина преку […]

Вести

Апелираме пратеникот Џафери да го почитува законот за јазиците

Талат Џафери на првата седница која што ја води во Собранието на Република Македонија, почна да претседава на албански јазик, иако тоа е против деловникот и законските одредби. Пратеникот од […]