Ознака: почна

Живот

Почна изгор лето во Македонија-како да се преживее?

Комисијата за следење на состојбата и ефектите од високите температури при Министерството за здравство апелира до граѓаните во следните денови да ги почитуваат општите препораки за заштита од високите температури. […]

Вести Регион

Доцна вечерва во грчкиот Парламент ќе се гласа Договорот од Преспа

Со задоцнување од 15 минути почна вториот и последен ден од расправата на пленарната седница во грчкиот Парламент за ратификација на Договорот од Преспа, што ќе кулминира доцна вечерва со […]

Македонија

Изгласан третиот нацрт-амандман

Со 64 гласа „за“, 14 „против“ и двајца воздржани Собранието го утврди XXXV нацрт-амандман на Уставот, во кој ќе стои „Републиката го почитува суверенитетот, територијалниот интегритет и политичката независност на […]