Ознака: Поштар

Занимливости

Поштар забележал девојче кое плаче, па се приближил: Кога ги видел нејзините раце се наежил, а приказната е страшна!

Поштарот Иван Крисостомо ја работел својата нормална рута во Сакраменто. Но, еден ден му се случи нешто неверојатно. Џон излегол од своето комбе за да го достави пакетот и слушнал […]

Црна хроника

Ограбен поштар во Скопје додека разнесувал пратки

Вчера околу 10.00 часот на улицата „Македонско Косовска Бригада“ во Скопје непознат маскиран сторител извршил разбојништво над А.Ф. (47) од Скопје, вработен како поштар во АД „Македонски пошти“.Сторителот со закана […]

Живот

Поштар од САД осомничен дека е татко на 1.300 деца

Пензиониран 87-годишен поштар од градот Нешвил во американската сојузна држава Тенеси, е татко на вкупно 1.300 непризнаени деца, според ДНК тест и лични сведоштва собирани последниве 15 години, пишува порталот „Лајк […]

Вести

Поштар ограбил 58 корисници на социјална помош

Поштар ограбил 58 корисници на социјална помош. За злоупотреба на службена положба и овластување и фалсификување на исправа, НК за КР Гостивар денеска поднесе кривична пријава против В.Д. (48) во село Врапчиште. […]