Ознака: по твитот

Македонија

Дорис Пак “растргната“ по твитот за молчењето во Брисел за “Рекет“

Поранешната европратеничка Дорис Пак е затрупана од реакции од македонски твитерџии по чудењето на Германката, која сега е претседателка на Асоцијацијата на жени при Европска народна партија, за молчењето во […]