Ознака: Прага

Дестинации

Евтин пијалак, евтини забави и “лесни жени“ – Прага, градот на “алкохолните тури“

Еуген Кука (55) секоја вечер на патот кон својот стан, во некогашниот мирен резиденцијален дел во центарот на Прага, поминува низ сотици пијани и гласни туристи од целиот свет. Овој […]

Вести

Средношколец од Корчагин повреден на екскурзија во Прага

Средношколец од скопската гимназија Раде Јовчевски Корчагин утрово паднал по пожарникарски скали во хотел во Прага, објави 24 инфо. Ученикот се здобил со повреди, однесен е на преглед во една […]