Ознака: празни улици

Сцена

Марија Шерифовиќ уште еднаш победи на Евровизија: Нејзиниот настап на празните белградски улици доминираше на шоуто

Наместо Евровизија, годинава гледавме алтернативно шоу организирано со евровизиските претставници. Најмоќниот настап дефинитивно беше оној на Марија Шерифовиќ снимен на празните белградски улици. Фановите на шега коментираат „Марија уште еднаш […]

Вести

Во Куманово втор ден целосен карантин- улиците празни, граѓаните се храбрат на социјалните мрежи

Куманово втор ден од викенд карантинот. Тивко е, улиците се празни. Граѓаните се повлекоа во домовите од петокот кога Владата донесе одлука да се воведе забрана за движење во градот.Забраната […]