Ознака: праски

Кулинарство

Старински рецепт за феноменален компот од праски кој му успева на секого

Ви го откриваме наједноставниот рецепт за подготовка на компот од праска што му успева на секого, дури и почетници во подготовките за зима. Покрај подготовка на џемови и замрзнато овошје, […]

Кулинарство

Вкусен крем од кајсии и праски кој ќе ве разлади подобро и од сладолед

Од најслатките кајсии и праски може да направите брзо слатко задоволство кое ќе ве разлади во овие топли денови. За подготовка на вкусниот крем потребни ви се: – 3 поголеми […]