Ознака: пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ

Издвојуваме

Срцката отиде да гласа како Претседател на Унија на Жени на ВМРО, кој кого тука лаже господа?

За некои очекувано за некои како изненадување Даниела Рангелова пратеник на ВМРО и претседател на Жените на ВМРО отиде да прави гласа на референдумот и со тоа го помогна цензусот. […]

Вести

Честитка по повод Денот на независноста од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ на сите граѓани на Република Македонија им го честита Денот на државноста 8 Септември.-На овој ден пред 25 години, 8-ми Септември […]

Вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ со сочувство за настраданите во Ница

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ до амбасадорката на Република Франција во Република Македонија Лоренс Оер изрази жалење и сочувство до сите повредени и до семејствата на […]