Ознака: пратеничка

Сцена

Артима е најмладата и најубавата пратеничка во новиот Парламент

23-годишната студентка Артина Ќазими од гостиварски Добри Дол од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива е најмладата народна избраничка. За неа многумина велат дека е вистинска убавица и дека буквално […]

Црна хроника

Почина Благородна Дулиќ, поранешна пратеничка во македонското Собрание

Почина Благородна Дулиќ, дознава КУРИР. Таа беше пратеничка во македонското Собрание, од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Родена е на 18.4.1941 година во Кочани и беше дипломиран правник. Била член на Републичкиот судски […]

Занимливости

Пратеничката се појави со безобразно длабоко деколте, па се огласи дека тука не застанува

Длабокото деколте на бразилската пратеничка Ана Паула да Силва на полагањето заклетва предизвика остри реакции во Бразил. Како што наведува „АП“, таа се најде во центарот на вниманието во бразилските […]