Ознака: прашање

Вести

Арсовски го праша Костадинов: зошто се дадени лиценци за Марихуана периодов, на фирми од Струмица

Арсовски го праша Костадинов: зошто се дадени лиценци за Марихуана периодов, на фирми од Струмица Димче Арсовски, потпаролот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва на „Само Вистина“ јавно го запраша Костадин Костадинов за […]

Сцена

Водителот ја праша Емина Јаховиќ на кого би го пренела коронавирусот доколку го има- нејзиниот одговор распамети многумина!

На шегите поврзани со коронавирусот им нема крај. Овој пат црногорски новинар буквално стана вирален хит со неговото поставено прашање на пејачката Емина Јаховиќ поврзано со најактуелната тема во светот. […]

Занимливости

Одговорот е „Александар Велики“, но погледнете го прашањето!

Во британско детско квиз шоу, кое било неодамна било прикажувано во Швајцарија, се поставува и ова прашање. Одговорот е „Александар Велики“, но прашањето гласи: „Како се викал македонскиот крал и […]

Живот

Му поставил прашање на својот 4-годишен син, а неговиот одговор ќе ве разнежни

Новинарот на Бизнис Инсајдер, Стив Џон едно утро, додека го носел својот 4 годишен син во градинка го запрашал што всушност значи “среќа”. После одговорот на малото детенце, Стив започнал […]

Сцена

Му постави БЕЗОБРАЗНО ПРАШАЊЕ во обид да го запознае подобро: Погледнете ја неговата реакција!

Натпреварувачка во шоу програмата „Изведи ме“, кое го води Андрија Милошевиќ  ги изненади домаќините и сите во студиото, кога реши да му постави незгодно прашање на потенцијалниот дечко.Сѐ течело нормално, […]

Сцена

ВИДЕО: Скандал во студио – Гоца Тржан збеснала поради поставено прашање!

Гоца Тржан се изнервирала додека зборувала за поранешниот сопруг Иван Маринковиќ, а дури и дошло до конфликт среде емисија.Имено, Гоца гостувала во емисијата „Ексклузив“, а Николина Пишек ја замолила да […]

Занимливости

Ова е вистинскиот одговор на „најтешкото“ прашање на интервју за работа! Веднаш ќе ве вработат!

Тоа е прашањето од кои сите стравуваат и најмногу се подготвуваат…„Која е вашата најголема слабост?“ Па, кој е вистинскиот одговор на ова прашање? Прашањето го поставил на Редит еден корисник, […]

Живот

Детенце со својата крв ја спаси сестричката, а потоа го расплака докторот со прашањето…

Лекарите низ долгогодишното искуство и пракса доживуваат многу среќни, тажни, но и ужасни случки, почнувајќи од тоа да му се помогне некому, па сѐ до смрт на пациент.Некои низ годините […]

Вести

Орав: Останува уште едно отворено прашање

Четирите партии потписници на Договорот од Пржино на синоќешната рунда преговори постигнале договор за многу прашања прашања, со исклучок на едно, информира по средбата евроамбасадорот Аиво Орав, без да прецизира […]