Ознака: прашок за печиво

Кулинарство

Зебра торта

5 јајца 250 г шеќер 300 мл масло 125 мл млеко 1 ванилин шеќер 350 г брашно 35 г какао 1 прашок за пециво Шеќерот, маслото, млекото, јајцата и ванилиниот […]