Ознака: ПРВА МАКЕДОНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА

Македонски фудбал

Фелипе очекува продолжување на победничката серија

Шампионот и лидер во Првата македонска фудбалска Лига, екипата на Вардар во рамките од 24. коло го игра дербито против Работнички.Победа на неделното дерби посакува бразилскиот интернационалец Хуан Фелипе кој […]