Ознака: прва помош

Вести

ВОЗАЧИ ВНИМАВАЈТЕ ДЕНЕС- МВР и Црвен крст на терен, ќе се проверува познавањето на возачите за прва помош при сообраќајќи

По повод Светскиот ден на првата помош, 14 септември, Црвен крст на Град Скопје во соработка со МВР – СВР Скопје денеска ќе прави проверка на знаењето за прва помош […]

Локална самоуправа

Обука за прва помош во „Срничка“

Деновиве, во градинката „Срничка“ се одржа обука за прва помош во педијатријата за воспитувачите и негувателките во сите објекти на градинката.Обуката беше составена од теоретски и практичен дел, по што […]

Занимливости

Ова дете вдиши играчка што свири и сега има неверојатен талент: ВИДЕО

Сигурно некогаш сте голтнале мастика или коцка лед. Можеби сте плукале кога пијалакот влегол во погрешната цевка. Но, дали некогаш сте вдишиле страно тело што ја претворило смеата во свирење? […]

Вести

Се породи жената што ја вадеа пожарникари откако остана приклештена во автомобил

Бремената жена која доживеа хорор кога остана приклештена во автомобил по страшна сообраќајка на патот Градско-Прилеп, се породи. Бремената жена поради која пожарникарите мораа да го сечат возилото, вчера на […]