Ознака: прва посета

Македонија

Претседателот Пендаровски во прва посета на Брисел откако стапи на функцијата

Претседателот на земјава Стево Пендаровски денес престојува во прва работна посета на Брисел откако стапи на функцијата. Тој ќе има одвоени билатерални средби со претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск […]

Македонија

Која земја прво ќе ја посети новиот претседател Пендаровски?

Првата посета што ќе ја оствари Стево Пендаровски, откако официјално ќе почне неговиот претседателски мандат ќе биде на соседно Косово, пишува “Фактор“. Државната изборна комисија вчера му го предаде уверението […]