Ознака: прва љубов

Сцена

Ги проколнував да не ги убијат Ана Бекута и нашиот син: Првата љубов и таткото на вонбрачниот син на пејачката проговори по цели 43 години

По повеќе од четири децении, откриена е добро чуваната тајна на Ана Бекута и човекот кој е татко на нејзиниот син Игор Полиќ. За да ги спаси пејачката и синот […]

Сцена

Заборавени љубови: Првата љубов на Цеца кому му посвети еден од своите најголеми хитови

Љубовта помеѓу тогаш популарниот фудбалер на белградска “Црвена Звезда“, Владан Лукиќ (кој со “Звезда“ освои европска и светска титула) и перспективната пејачка Светлана Цеца Величковиќ почна уште во далечната 1989 […]