Ознака: првиот снег и мразови

Вести Македонија

Каква ќе биде оваа зима?

Метеоролозите најавуваат сончево и натпросечно топло време со студени утра речиси до крајот на октомври. Според долгорочните прогнози, температури над 20 степени ќе имаме се до средината на идната недела […]