Ознака: први чекори

Сцена

Ванеса објави емотивна снимка од домот: Ќеркичката ги направи првите чекори

Сопругата на Коби Брајант, Ванеса мора да продолжи со својот живот понатаму, иако неодамна го загуби својот маж и 13-годишната ќерка Џина Марија, но таа има уште три ќерки. Ванеса […]

Вести

ЧУДЕСНО: Фудбалерот кој го преживеа падот на авионот ги направи ПРВИТЕ ЧЕКОРИ

Преживеаниот фудбалер Chapecoense Alan Ruschel (27), кој после стравичната несреќа од падот на авионот комуницираше само со гестикулации, ги направи своите први чекори. Одбрамбениот играч беше прв кој го спасиле […]