Ознака: прв состанок

Живот

5 грешки кои не смеете да ги правите на првиот состанок

Кога излегувате на прв состанок, сакате на својот потенцијален партнер да му оставите позитивен впечаток, затоа е важно да обрнете внимание на тоа како да не ги правите клучните грешки, […]

Сцена

Меган откри детаљ на нејзината венчаница, посветен на првиот состанок со Хари

Нешто старо, нешто ново, нешто позајмено и нешто сино“ – според старо верување тоа се четирите детали кои секоја невеста треба да ги носи на себе на свадбата за да […]