Ознака: пребарување

Технологија

Што не треба никогаш да пребарувате на “Google”?

Повеќето од нас се навикнати на Гугл да пребаруваат одговори на најразлични прашања – од рецепти до медицински совети и онлајн банкарство. Ви откривме што на Гугл никогаш не треба да […]

Сцена

Оваа девојка е најопасна личност на интернет: Подгответе се за најлошото ако го впишете нејзиното име на Google!

Компанијата Intel Security секоја година прави листа на најопасните познати личности на интернет. Комичарката Ејми Шумер е најопасната личност на интернет, пишува АП.Ова го тврди компанијата Intel Security која во […]

Занимливости

Што пребаруваше светот во 2012 година

Интернет пребарувачот Гугл ја објави листата за најпребарувани вести луѓе и фотографии за изминатата година.   Погледнете што најмногу пребаруваше светот за изминатата 2012 година на следниот линк.     […]