Ознака: прегазено

Македонија

Во кумановско Опае прегазено 6-годишно дете

Вчера околу 15:20 часот во село Опае, општина Липково, патничко возило “БМВ“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Ф.Ф.(24) од село Лопате, кумановско, удрило во шестгодишно дете од село Опае. […]

Вести

Момчето намерно прегазено со автомобил во Карпош

Момчето намерно прегазено со автомобил во Карпош… Петнаесетина минути по полноќ, додека К.К. од Карпош се движел по улицата „Франклин Рузвелт“ со уште двајца негови другари, забележал како, од возило „Крајслер“ со скопски […]

Вести

Шокантно: Два автомобила прегазија момче и избегаа!

Првото возило го влечело девет метри, а другото го прегазило 11 секунди потоа. Ејприл, мајката на прегазениот Томас Прајс, апелира возачите да се пријават во полиција! Полицијата во Лос Анџелес, […]