Ознака: прегазен

Македонија

Полицаец прегазен од мотоциклист во Хиподром

Вчеравечер во 22.30 часот на Железнички премин на ул.“Благоја Стефковски“ во населба Хиподром, Скопје, З.П.(45) од Скопје, управувајќи мотоцикл “Кавасаки“ со скопски регистарски ознаки, удрил во полициски службеник кој извршувал […]

Црна хроника

Во Прилеп прегазен пешак

Седумдесет и двегодишен пешак со иницијали Б.К вчера околу пладне бил прегазен на улицата “Александар Македонски“ во Прилеп од страна на патничко моторно возило “Рено Клио“ со битолски регистерски таблички […]

Црна хроника

Пешак прегазен кај Министерство за здравство

На ул.„50-та Дивизија“, на рампата кај Министерство за здравство вчера околу 10:20 часот  возило „Шкода Октавиа“ управувано од Г.И. удрило во пешакот Б.Ј.(68) од с.Инџиково.На пешакот му е укажана лекарска […]

Црна хроника

Намерно прегазил војник кој помага во Стајковци – Го стартувал возилото и…

Непромислен шофер намерно прегазил војник кој помага во Стајковци. Во 08:30 часот утринава во полиција пријавена е сообраќајна незгода на клучката кај Стајковци, во која возило „Ауди“ со скопски регистарски ознаки, […]