Ознака: прегази

Црна хроника

На пругата пред надвозникот кај бул. “Србија“ воз прегази скопјанец

Синоќа триесет и едногодишен скопјанец починал откако во него удрил воз додека се движел на пругата пред надвозникот на бул. “Србија” во Скопје, потврдија за МИА од Министерството за внатрешни […]

Вести Свет

На аеродром во Москва авион прегази човек

Денес откако слета на аеродромот „Шереметјево“ во Москва патнички авион прегази маж кој починал на самото место, соопшти претставникот за медиуми Ана Захаренкова. „Патничкиот авион кој пристина од Атина слета […]