Ознака: прегласување

Вести

До пладне излезноста на прегласувањето во Теарце е поголема од 11 декември

Околу 150 лица изглегле на гласање до 11:30 часот на избирачкото место 2011 во Теарце, каде денеска се прегласува во рамки на предвремените парламентарни избори 2016.– Гласањето се одвива мирно […]

Вести

Се прегласува во избирачкото место 2011 во Теарце

На избирачкото место 2011 во Теарце денеска се повторува гласањето за предвремените парламентарни избори 2016.Избирачкото место 2011 во основното училиште „Кирил Пејчиновиќ“ беше отворено во 7 часот, а гласањето треба […]

Вести

Невладини организации финансирани од Сорос ја подгреваат атмосферата во Теарце

Засега не е познато дали против пријавителот ќе биде поднесена кривична пријава за лажно пријавување на кривично дело. Јосифоски вели дека за сите понатамошни активности ќе постапуваат согласно насоките од […]

Вести

Шилегов во изборен молк агитира во Теарце

Партискиот портпарол и носител на листата на СДСМ во шестата изборна единица, Петре Шилегов во екот на изборниот молк агитира во Теарце на само неколку часа пред прегласувањето директно кршејќи […]

Вести

„Република“: Дали се подготвува изборна кражба во Теарце помеѓу СДСМ и албанските партии?

Нескриени се обидите на СДСМ да го купи Теарце, за што сведочат и фотографии што ги објавуваат на Фејсбук активисти на СДСМ и информации до кои доаѓаат медиумите.Мештани до селото […]

Вести

Изборен молк пред прегласувањето во Теарце

На полноќ почна изборниот молк во пресрет на повторувањето на гласањето утре во избирачкото место 2011 во општина Теарце за предвремените паралемнтарни избори.Државната изборна комисија (ДИК) донесе одлука да се […]

Вести

Милошоски: СДСМ ги изгуби изборите, во недела повторно ќе изгуби и во Теарце!

СДСМ ги изгуби изборите, во недела повторно ќе изгуби и во Теарце, напиша Антонио Милошоски, носител на кандидатската листа во ИЕ 5 од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил од Лешок.-Почитувани […]

Вести

АНКЕТА ОД ТЕАРЦЕ: Изборите беа мирни и демократски, без никакви проблеми- ова што се прави е малтретирање на луѓето

Жителите на Теарце се едногласни дека изборите одржани на 11-ти декември поминале во мирна и демократска атмосфера, без никакви проблеми и инциденти. Тие велат дека тоа што сега се прави […]