Ознака: предавство

Вести

Опседнатост со избори. Зошто Мицковски не побара и локални на куп?

Ја знаете народната кој за што „момата за поштењето“? Е така и „нашето раководство“ од „најпоштената“ врхушка на сите времиња. Избори па избори. Да не се повикуваме на „село гори […]

Вести

Александров: Христијан Мицкоски, ти испадна фер спрема Јоханес Хан и не отстапи од ветеното

Нема да бидам јас ако не напишам барем еден пост за полумртвото раководство на мојата партија! Како прво ти Христијан Мицкоски испадна фер спрема Јоханес Хан и не отстапи од […]

Избор на уредникот

Огинар: Мицковски се однесува како кукавица!

Предавството има повеќе лица под еден чадор! После она што денес го видов во однесувањето на Христијан Мицковски и неговото кукавичко одбивање да му се обрати на народот пред собранието, […]

Коментари

Зошто државата не го апси за шпиунажата на Димитров, која што се потврди со документите на Викиликс?

Според кривичниот законик, член 316 и 317, односно за делата „Шпионажа“ и „Оддавање на државна тајна“, минималната затворска казна се движи од пет до максимална казна затвор. За ова дело […]

Контроверзни фајлови

Викиликс: Никола Димитров бил “Заштитен извор” на амбасадата на САД

Организацијата Викиликс тврди дека актуелниот шеф на македонската дипломатија Никола Димитров во два наврати бил заштитен извор на амбасадата на САД. Според организацијата која со години објавува тајни строго доверливи […]

Избор на уредникот

Никола Димитров – Подобро згоден, отколку паметен, се тешев вчера пред колегите

Проследете што Никола Димитров напиша сам за себе – Подобро згоден, отколку паметен, се тешев вчера пред колегите… Малку е забегана работава во нашава држава на сите полиња. Но, што […]

Избор на уредникот

Филип Петровски до Бети Канчевска – си ја згрешила адресата на извинувањето

Филип Петровски по извинувањето до нејзините комшии за нарушување на нивниот мир, и се обрати на некогашната министерка и негова добра познаничка со следниве зборови: Бети си згрешила со извинувањето. […]

Вести

Усвоен во комисија амандманот за името “Република Северна Македонија”

Комисијата за уставни прашања со 10 гласа „за“ и 5 „против“, го усвои текстот на 33. нацрт-амандман. По ова, претседателот на Комисијата, Талат Џафери, отвори расправа за следниот, односно 34. […]

Коментари

Десети септември дојде и пројде. Да не си му во кожа на Мицковски!

Десети септември дојде и пројде. Да не си му во кожа на Мицковски. Односно угоре високо, удолу длабоко. На една страна народот и членството, на друга дипломатите и неговите странски […]

Избор на уредникот Издвојуваме

Притворените патриоти се обратија до ДПМНЕ и Мицковски. Партијата има обврска да не заштити и да не не предаде

До нас беше испратено писмо по пат на социјалните мрежи. Тоа е потресно и жестоко. Ја констатира реалноста и хоророт низ кој поминуваат Македонците во последните скоро две години. Нередактирано, […]