Ознака: предвремените избори

Вести

Официјален старт на кампањата за предвремените избори

Денеска и официјално започнува кампањата за предвремените парламентарни избори во Северна Македонија. За првпат во досегашната изборна практика таа ќе се реализира во поинакви услови. До ова доаѓа откако заврши […]