Ознака: Предраг Мијатовиќ

Меѓународен фудбал

Мијатовиќ: Роналдо имаше поуспешна сезона од Меси

Предраг Мијатовиќ смета дека Португалецот Кристиано Роналдо повеќе ја заслужил „Златната Топка“ од фудбалерот на Барселона Лионел Меси. Предраг Мијатовиќ нема дилеми кога е во прашање трката за наградата за […]