Ознака: предјадење

Кулинарство

Предјадење од печурки со буковец

Киселото млеко дава посебно  убав вкус  на овој прилог од печурки…Состојки: 1кг печуркималку  масло Бело вино Сол Бибер Буковец 250 мл кисело млеко или  павлака Магдонос Подготовка: Печурките исецкајте ги  […]

Кулинарство

За само 25 минути направете ги овие слатки мафини и имате појадок или совршено предјадење!

Едноставни солени мафини кои сигурно ќе ви се допаднатСостојки: 115гр брашно ¾ лажичка прашок за печиво 180мл млеко 1 јајце 150гр мешавина италиански сирења (моцарела,пармезан,гауда,бел чедар…) 120гр салама или сувомеснато […]

Кулинарство

Брзо летно предјадење: Палачинки од зеленчук

Уживајте во вкусните лесни палачинки со зеленчук и пикантен сос.Состојки: За палачинките: 500г интегрално брашно 2 јајца 2 лажици млеко од соја 2 пиперки, исечени на стапчиња 1 компир, излупен […]