Ознака: пред Влада

Македонија

Ципрас пречекан со протест пред Влада и знамиња со Вергина

Дваесетина преставници на невладините организации “Македониум“ и “Преродба“ со протест пред Владата го пречекаа грчкиот премиер Алексис Ципрас. Со развиорени знамиња со Вергина тие порачуваат дека единствено име на државата е […]

Македонија

Одиме секој викенд низ градовите и секоја среда пред Владата, најави Мицкоски

Со извици „Оставка“ и „Избори“ пред Владата на Република Македонија започна протестот на ВМРО-ДПМНЕ. На неколкуте илјади граѓани, кои се одзвале на повикот на ВМРО-ДПМНЕ им се заблагодари лидерот на […]

Економија

Граѓански повик: „Масовно оставање на „трето дете“ пред Влада

На социјалните мрежи кружи покана за „Масовно оставање на „трето дете“ пред Влада. На 11 ноември во единаесет часот се повикуваат сите родители и засегнати од новата мерка Укинување на […]