Ознака: прекин

Вести

Италија ги прекинува сите летови до и од Кина поради коронавирусот, регистрирани првите два случаи

Премиерот на Италија Џузепе Конте синоќа објави дека се регистрирани првите два случаи на новиот коронавирус во земјата и оти Италија ги прекинува сите летови до и од Кина. Конте […]

Македонија

Сообраќајот на регионалниот пат Тетово – Скопје е во прекин

АМСМ испрати соопштение до возачите кои планираат да се движат на релација Тетово-Скопје. “Од 08:45 ч. сообраќајот на регионалниот пат Тетово – Скопје е во прекин и истиот се пренасочува […]

Живот

Утре струја ќе нема во делови од општина Сарај и Кисела Вода

Поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа без струја утре од 10 до 11 часот ќе бидат корисниците од улица “4″ во село Сарај и од селата Арнакија, Семениште, Буковиќ, Ласкарци, […]

Издвојуваме

Утре времен прекин на работата на Жичарницата на Водно

Поради одржување на „Алпинистичка вежба-Водно 2019“, утре Жичарницата на Водно нема да работи до 12 часот. Автобусите што сообраќаат кон Средно Водно ќе возат по вообичаениот возен ред. Времениот прекин […]

Вести

Во прекин сообраќајот за товарни возила на „Богородица“

Сообраќајот за товарни возила за влез и излез на граничниот премин Богородица е во прекин. Причината, како што информира Авто мото сојузот на Македонија, е прекин на системот за работа […]

Вести

Договорен прекин на огнот во Украина за почетокот на новата училишна година

Борбите на фронтовите во Источна Украина се прекинуваат за да се обезбеди мирен почеток на новата учебна година, соопштија меѓународните набљудувачи. Според претставникот на набљудувачката мисија на ОБСЕ, Александар Сајдик, прекинот […]

Вести

Сообраќајот по обиколницата од клучка Хиподром до клучка Сарај е во прекин поради невремето

Сообраќајот по обиколницата од клучка Хиподром до клучка Сарај е во прекин синоќа од 20 часот поради обилните врнежи од дожд и надојдената вода.Диспечерски информативен центар на ЈП Македонија пат и […]

Љубов и секс

Дали прекинот на врската веднаш треба да го објавите на Фејсбук?

Јавните прекини веќе не се резервирани само за познатите холивудски парови, бидејќи на социјалните мрежи и ние обичните смртници знаеме како е кога прекинот на нашата врска ќе стане “сечија […]