Ознака: пренесени на Клиника

Вести Македонија

Во судир на товарен воз и автобус двајца повредени

Во железничката несреќа која се случи вчера околу 10:15 часот во село Свиларе, Скопско на патниот премин од железничката пруга Скопје – Кичево со повреди се здобија две лица. Товарен […]