Ознака: препорака

Вести

СЗО со нова препорака: ДА СЕ ТЕСТИРААТ СИТЕ КОНТАКТИ БЕЗ ОГЛЕД НА СИМПТОМИТЕ

Светската здравствена организација (СЗО) соопшти дека сите лица кои биле во контакт со заразен со коронавирус треба да бидат тестирани, без оглед дали покажуваат симптоми. Оваа препорака на експертите на […]

Кулинарство

Што им препорачуваме на странците да јадат во Македонија? 10-ка со кромид, тавче-гравче, пастрмајлии…

Што да се јаде во Македонија? Македонските јадења се неверојатни вкусни, а добрата вест за странците барем е што нашата храна е лесно достапна и евтина. Едит и Драган Тапшанов […]

Нега и убавина

Најдобра диета е онаа според обликот на телото

Сите луѓе сме различно градени и имаме различно облици на телото, кои може да се поделат во основа на јаболко, круша, песочен часовник и правоаголник. Во продолжение прочитајте како секој […]

Сцена

Сека Алексиќ ја прогласија за луда бидејќи ова го препорачува на фановите

Фолк ѕвездата Сека Алексиќ се најде во центарот на вниманието поради својата објава на социјалните мрежи. Имено пејачката предизвика гнев кај нејзините фанови бидејќи објави фотографија на која има книга […]

Вести

Во ноември ЕК со нова условена препорака за Македонија

Европската комисија на почетокот на ноември, оваа година ќе ги објави годинашните извештаи за напредокот на земјите во процесот на проширување на Европската унија, при што Република Македонија, како и […]

Мода

Модна препорака од Бијонсе

Пејачката Бијонсе, секој ден не воодушевува со своите модни комбинации на Instagram.Нејзиниот аутфит е секогаш забавен и фантастичен. Неодамна таа објави фотографија на која, покрај класични црни парчиња на облека, […]