Ознака: препукувања

Вести

Некој не ја говори вистината! Интегра или Мицковски?

Некој не ја говори вистината! Интегра или Мицковски? Мицкоски денеска одржа прес-конференција пред партиското седиште заедно со поранешниот потпретседател на Интегра извесниот Воислав Зафировски. Воислав Зафировски од ИНТЕГРА на денешната […]

Вести

Горан Стојановски и возврати на Бухова од ДСЗИ

Горан Стојановски и возврати на Бухова, откако тоа го стори во изјава и градоначалникот на Куманово Димитриевски. Дали има во препукувањата политичка позадина останува да се види. Следува интегрално отвореното […]

Вести Издвојуваме

Мицковски редиш до сега само катастрофални порази. После пораз на претседателските ПАКУВАЈ СИ ГИ КУФЕРИТЕ

ВМРО-ДПМНЕ МОРА ДА ПОБЕДИ! Не можев да го гледам, ама прочитав дел од поентите на Мицковски од неговото гостување на Сител. Христијан треба да знае дека партијата никогаш не губи, […]

Вести

Политичките партии да не ги користат основните надлежности на УЈП за препукувања

Во врска со изјавите од политичката партија СДСМ: „Приватните фирми во Штип на удар на УЈП, но доаѓа време на промени!“ од 05.09.2016 година, Управата за јавни приходи изразува жалење […]