Ознака: препукување

Политички партии

Ленин го нападна со погрдни зборови Митко Јанчев

Ленин го нападна со погрдни зборови Митко Јанчев Во вулгарен пост каде што секој што не се согласува со Мицковски е спореден со хомосексуалец и педофил Ленин Јовановски го нападна […]

Вести

Геровски го прашува Љубчо дали влијателна амбасада му го наметнала Ден Дончев!?

Геровски го прашува Љубчо дали влијателна амбасада му го наметнала Ден Дончев!? Интересно е зошто тоа било така. Ќе се вмеша ли сега и Груевски? Втората легенда се совпаѓа со […]

Вести

Шилегов го нарече Мисајловски (кендо) „шарлатан“

Шилегов го нарече Мисајловски (кендо) „шарлатан“ Шилегов, во вечерашното гостување на ТВ 24 употреби навредливи зборови за потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски Кендо, откако тој пак него го обвини дека […]

Избор на уредникот

САШО ОРДАНОВСКИ: Азманов не знае дека неговиот разговор со Боки 13-ка го следевме на спикерфон цела редакција на 1 ТВ!!!

– Азманов не знае дека разговорот со Боки 13-ка на кој тврди дека му било побарано мито од 50 000е, се водеше на спикерфон пред цела редакција на 1 ТВ […]

Вести Избор на уредникот

Гордана Јанкуловска до Груевски: лесно е од таму да кажуваш за тука! Остар напад од некогашната најверна соработничка

Горде остро и на нож го нападна Груевски преку својата страна на Фејсбук: Кога си далеку од проблемите, на 800км од Македонија лесно е на социјалните мрежи да кажуваш што […]

Избор на уредникот

Доказ: Oној бабоје*ачот Ромео Тренев знаел статуси да шарка и на Мицко да му дудла

Ромео бе знаеш ли колку е гнасно да си бабојебач и така да градиш кариера? После Талат ти да брцаш кај Силвана Бонева? Ти паѓаат ли цвикерите додека лижеш? Колку […]

Издвојуваме

Ангелов до Ванковска: Ме фаќа страв што ли ќе бидe ако налетам на вас?!

ПРОФЕСОРКЕ ВАНКОВСКА! Обично ги игнорирам вашите ФБ напади врз мене но денес некако добив инспирација да ви напишам 2-3 реда. Професорке, Во наводници или без нив, јас сум сепак генерал. Можеби […]

Сцена

Карлеуша го нападна Шешељ: За тебе не сум дама, јас сум некој кој ќе ти ја…

Јелена Карлеуша повикува на убиство на Воислав Шешељ. Нивната медиумска војна толку отскокна, што пејачката отворено му се заканува на лидерот на радикалите.Еден ден откао војводата направи скандал и рекол […]

Сцена

ВОЈНА НА СЦЕНАТА: „Пријовиќ, премногу си евтина за да бидеш снаа на Брена“

Клаберката Тамара Ѓуриќ, која наскоро ја издава својата прва песна, одлучи пред пробивањето на музичкиот пазар да се пресмета со идните колешки. Слаба точка ѝ е Александра Пријовиќ, односно стајлингот […]