Ознака: Пресека

Вести Македонија

Густа магла на Пресека

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на планинскиот премин Пресека има густа магла со видливост до 50 метри, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ). Интензитетот на […]

Вести

Волци задавиле крави кај Пресека

Десетина крави се задавени синоќа во селото Пресека од волци кои  ги нападнале говедата и ги умртвиле.Сточарите кога дошле утрово ја забележале катастрофата кога на поголемо растојание меѓу себе ги […]